logo

Sohbet Etmek

Sohbet Etmek
Sohbet etmek, kişilerin konuşma, duygu ve düşüncelerini dile getirme, yaşadıklarını yada yaşamak zorunda kaldıklarını, arkadaş veya çevresindeki kişiler ile çeşitli yollarla iletişim kurarak bu durum, duygu ve düşünceleri paylaşmasıdır.
Sohbet etmek çeşitli şekillerde yapılabilir: karşılıklı yüz yüze konuşarak sohbet etmek, telefon veya iletişim cihazları kullanılarak sohbet etmek, yada karşılıklı yazılı olarak sohbet etmek vs. örnek olarak verilebilir. İnsan sosyal bir varlık olduğu için, duygu, düşünce, yaşadıkları, yapmak istediği hayalleri, paylaşma fikir alışverişi, yada bunları dile getirmek için konuşma ihtiyacı duyar veya hisseder. Burada internet üzerindeki sohbet odaları üzerinde biraz durmak istiyorum:
İnternet üzerindeki sohbet siteleri aracılığı ile çeşitli sohbet etme yöntemleri kullanılarak örneğin, web ve mobil cihazlara uyumlu yazılımlar üzerinden görüntülü, sesli veya yazılı olarak sohbet etmek mümkündür. Tanıdığınız yada hiç tanımadığınız kişiler ile sohbet etme imkanı sunan sohbet etme siteleri sizlere farklı deneyimler sunarak, hem paylaşmanıza hemde eğlenceli ve hoş vakit geçirmenize fayda sağlar.

Bir önceki yazımda makalem var.
17 views kez okundu yorum yok Genel
ETİKETLER :


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.