Sohbet Etmek

Sohbet etmek aralarında  yakınlık, duygusal bir bağ, sıcaklık bulunan kişiler ...

okunma sayısı 47 views
yorum sayısı yorum yok

Sohbet etmek aralarında  yakınlık, duygusal bir bağ, sıcaklık bulunan kişiler arasındaki samimiyete dayanan diyalog yada konuşma bütünüdür. Günümüzün en vazgeçilmez ihtiyaçlarından birisi olan sohbet isimli makalemiz ile yeniden karşınızdayım. Bunu yazmamızın amacı insanların neden bu kadar sohbete önem verdiğini göstermek ve insanoğlunun hayatında sohbetin ne denli yer aldığını açıklamak adına yazıyorum.

Sohbet karşılıklı 2 insanın birbirleri ile anlaşmasına yardımcı olan bir nevi araç gibi düşünebiliriz. İnsanlar sohbet sayesinde birbirleri ile anlaşıp, sorunlarını sıkıntılarını çözmede en önemli izlenen yol olarak kabul edilmektedir.  Reel hayatta insanlar en fazla bu yolu kullanmaktadır; fakat gelişen teknoloji ile beraber insanoğlu sohbet etme yetisini yavaş yavaş kaybetmekte ve teknolojinin bağımlısı bir varlığa dönüşmektedir. Buna istinaden artık yüzyüze sohbet etmek bayağı bir azalma göstermiş buna el atmak, insanların yöneldiği teknolojiye ayak uydurmak adına sohbet odaları kurulmuştur. İnsanlar bu kültür-ü mirası yitirmesin diye insanlara bilgisayar üzerinden birbirleri ile sohbet edebilme imkânı yaratılmıştır. Bu sayede kültürümüzü yaşatmaya devam ettiriyoruz, hemde insanlarımızın istekleri doğrultusunda bir işi başarmış oluyoruz.

Her insanın hayatında konuşmaya ihtiyaç duyduğundan dolayı yüzyüze konuşacak kimseyi bulamadığından sohbet odalarını ziyaret ederek kendisinin derdini tasasını dinleyecek birisi bulup içini rahatlamak adına bu siteleri ziyaret etmektedir. Bu sitelere bir kez girdikten sonra burada bulunan ortamı görüp daha sonrasında defalarca ziyaret etmeye devam etmiştir. Bundan ötürüdür ki günde yüzlerce insan bu siteleri ziyaret ederek kendileri için dizayn edilen sohbet ortamında özgürce herhangi bir kısıtlama olmadan doyası sohbet etmektedir.

Biz sizler için düşünülebilecek her türlü şeyi düşünüp bu ortamı hazırladık sizin yapmanız gereken tek şey ziyaret etmek olacaktır. İnsanların güzel vakit geçirmesi adına her türlü olanağı sağlayan bu siteleri ziyaret ederek, reel hayatınızdaki yalnızlığınızdan kurtulabilirsiniz. Sizler de artık sıkılmadınız mı bu yalnızlıktan? Sıkıldıysanız yapmanız gereken şey bizlerle beraber sohbet etmenin keyfine varmak olsun.


önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.
etiketler
benzer yazılar
son yorumlar yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Araç çubuğuna atla