Sponsor Bağlantılar
SPONSOR


Mobil Sohbet


Mobil Sohbet
Mobil Sohbet, Mobil Sohbet Odaları Teknolojinin ilerlemesi ve günümüzün vazgeçilmezleri arasına giren cep telefonları, daha gelişmiş versiyonları olan iphone, ipad, tablet mobil cihazlar sayesinde sohbet etme ve konuşmaya ihtiyaç duyduğumuz heran ve her yerde internet üzerinden sohbet odaları web sohbet siteleri, chat siteleri üzerinden, yada mobil operatörleri kullanarak ihtiyaçlarımızı karşılamaktayız.

Cep telefonu yada diğer mobil cihazları ister iş gereği, ister günlük yaşam ihtiyacları arasında sayalım, istenilen heran ulaşılabilme, haber alma ve haber verme, hal hatır sorma, sohbet etme ve konuşma yanı sıra mesajlaşma hizmetleri ile de ekonomik ve zamandan tasarruf sağlamaları açısından vazgecilmez teknoloji harikaları. Gerekli uygulamaları cep telefonlarına yada diğer mobil cihazlara örneğin akıllı telefon yada iphone gibi, yükleyerek bilgisayarlarımızdaki programlara eşit hatta daha hızlı ve kullanışlı hale getirebiliyoruz. İnsanların sohbet etme ve konuşma ihtiyaclarını karşılama adına çok faydalı olmalarına karşın özellikle trafikte seyir halindeki araçları kullanan şoför yada sürücüler, cep telefonlarını yada mobil cihazlarını seyir halindeki araçlarını uygun yerde park ederek yada araçlarının 4’lü ikaz ışıklarını aktif hale getirerek yavaşlayıp uygun yerde durdukları zaman kullanmaları son derece onemli.

Trafik kuralları gereği akar trafikte seyir halindeyken mobil cihaz yada cep telefonu kullanmak kanunen suç sayılsada, bizim Türk Milletimiz yasakları çiğneme konusunda oldukça ısrarlı. Her ne kadar Trafik polisinin görmediği sürece ceza yemeyeceğini düşünen sürücü ve kullanıcılarımız, trafikte her an herşeyin olabilecegi dikkatli olunması gerektiği kuralını hiçe saymaktadır.

Trafikte seyir halindeyken araç sürücü ve şoförleri ek donanımlar sayesinde rahatca sohbet ve konuşmalarını dikkatleri dagılmadan trafiği, diğer sürücüleri ve özelliklede yayaların can ve mal güvenliklerini tehlikeye atmadan rahatlıkla yapabilmektedirler.

Bu anlattığımız konular aynı zamanda yayalar içinde geçerlidir. Yolda yürüyüş halinde cadde ve yaya gecitlerinden geçerken özellikle taşıt trafiğinin olduğu yerlerde cep telefonu ve mobil cihazlar ile konuşma ve sohbetlerine ara verip, trafiği aynı zamanda kendi ve sürücülerin can ve mal güvenliklerini tehlikeye atmadan yapmalarını özellikle belirtmek istiyorum. Kendimde Trafikte araçla seyir edenlerdenim, 6 yıldır aktif olarak araç kullanmaktayım, araç sürüş esnasında kesinlikle cep telefonumu açmam, kendimi, diğer taşıtları ve yayaların can ve mal güvenliklerini sağladıktan sonra uygun yerde park ederek sohbet ve görüşmelerimi gerçekleştiriyorum.

Ah, keşke bir daha yapmayacagım, pişmanım gibi sözler söyleyip, dönüşü olmayan durumlara düşmek yerine ister yaya olun ister araç sürücüsü, seyir halindeyken cep telefonu yada mobil cihazlarınız ile sohbet ve konuşma yapmamaya selfi çekimlerini yapmamaya özen ve ilgi gösterelim, saygılarımla.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SPONSOR